Објавено на:

(Видео) Израелските сили срамнија со земја згради во кои се криеле оперативци на Хамас

t

Воени авиони на Израел нападнаа оперативци на терористичката организација Хамас и ја уништија војската на организацијата, соопштија израелските сили.

Борбени авиони нападнаа пет куќи кои ги користеа оперативците на терористичката организација Хамас, меѓу куќите имаше и домови на оперативец на „Нахба“, воен оперативец во комитетот за отпор и оперативна куќата на терористичката организација Хамас, каде што престојувал братот на Јахја Синвар, пренесуваат израелските сили.

Освен тоа, воени авиони нападнаа и центар за набљудување на терористичката организација Хамас, кој ги следи и ги следи активностите на израелските сили.Во рамките на нападот беа елиминирани двајца терористички оперативци кои се наоѓаа во центарот, соопштија оттаму.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израел го обвини Гутереш дека е на…

Израелскиот министер за надворешни работи Ели Коен…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Европол: Заканата од теpоpизам во Европа е…

Ризикот од терористички напади во Европа е…

Русија: Поплавувањето на Газа би било воено…

Претставникот на Москва во ОН го осуди…

Ќе изгласа ли Советот за безбедност на…

Советот за безбедност на ОН треба да…