(Видео) Имаше и Руски знамиња: Во Германија се одржа протест за поддршка на „Северен тек 2“

t

Во Германија се одржа протест за поддршка на лансирањето на „Северен тек 2“.

Околу 3.500 луѓе дојдоа на митингот во Лубмин на северот на Германија.

Демонстрантите изразија надеж дека кога гасоводот ќе биде пуштен во употреба, цените на енергијата во Германија ќе паднат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во четврток е последниот неработен ден за…

Овој четврток ќе биде последниот неработен ден…

Внимавајте: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Ковачевски на Самитот Западен Балкан-ЕУ во Тирана

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со лидерите од…

Захарова: Нема да се повлечеме од нуклеарната…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

Наутро наместа со појава на магла, во…