Објавено на:

(Видео) Ирски министер евакуирани среде прес поради бомба!

t

Сомнителна направа била откриена во киднапирано комбе на паркинг во близина на местото на настанот.

Ирскиот министер за надворешни работи Сајмон Ковени беше симнат од сцена за време на говор во Белфаст, откако организаторот на настанот соопшти дека сомнителна направа била откриена во киднапирано комбе на паркинг во близина на местото на настанот.

На возачот на комбето, под закана со пиштол, му било наредено да вози до салата во Северен Белфаст, изјави еден од организаторите на настанот. Ковени заминал од салата со владин автомобил откако ја напуштил сцената.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Илон Маск ја опцу украинската Рада:…

Илон Маск на неговиот Твитер профил реши…

Нагло се зголемила продажбата на антидепресиви во…

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се…

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…

(Во живо) БРУКА: Тројца адвокати наплатиле скоро…

Уредникот на Инофмакс, Александар Митовски, во денешната…