Објавено на:

(Видео) И Никола Тесла стана Бугарин: „Имал бугарски корени“

t

Темата на емисијата е историја, а „истражувачот“ ги „открива“ бугарските корени на Тесла.

Бугарските корени ги имало насекаде, па и во Никола Тесла. Бугарски „експерти“ говорат дека големиот научник е всушност Бугар.

Видеото е поставено на Јутјуб каналот „Bulgaria ON AIR“ каде има повеќе од 50.000 претплатници. Темата на емисијата е историја, а „истражувачот“ ги „открива“ бугарските корени на Тесла.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

Кацарска во интервју за бугарска телевизија: Нема…

Нема никаква законска пречка Бугарите да станат…

Бугарофилите кои играа оро на протести и…

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, ги коментира…

Груевски го цитира Гологанов: Ние немаме толку…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсук сподели…

Брука на векот: Мицкоски го нарече Илинденското…

БРУКА! Христијан Мицкоски во денешното гостување во…