Објавено на:

(Видео) Иcчезнатиот Хрват снимен како трча низ улиците во Белград, запира такси, па плива во реката Сава

t

На социјалните мрежи се појавија видеа од Матеј Периш, младиот Хрват кој исчезна на новогодишната ноќ во Белград. На видеата се гледа како тој трча по улиците, запира такси, а потоа и како плива во Сава.

Редакцијата Ало пренесе ексклузивни снимки од улиците и шеталиште, на кои се гледа младо момче кое по описот одговара на исчезнатиот Периш, како трча по шеталиштето кој трча по шеталиштето од правец на салата Бетон кон шеталиштето Сава, а потоа по околните улици. Во еден момент пробува да застане такси, но возачот не го прима во возилото.

На последното видео се гледа лице кое плива во Сава покрај салата Бетон.

Ненад Периш, таткото на исчезнатиот Матеј, за хрватски „Индекс“ потврди дека младиот човек кој трча по улиците е навистина неговиот син, но додаде дека никогаш не кажал дека е и на видеото каде непознато лице плива во Сава.

„Мојот Матеј е на снимката каде што трча и застанува такси, тоа можам да ви го потврдам. Не сакам повеќе да коментирам за тоа. Да се пробива низ шумата на снимки, да се прегледа сето тоа, такви работи секако прават. Не им помагајте. Уште еднаш сакам да изразам голема благодарност до МВР на Србија, мислам дека многу професионално си ја вршат работата“, рече тој.

„Имам безброј повици од медиумите, но не сум важен во оваа приказна, важно е истрагата да оди во свој правец и да се најде Матеј“, додаде тој.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)Урнебесна монтажа, како Маск стана Србин?

„Имаше многу дискусии за тоа дали сум…

Вучиќ: Домашни тајкуни и странски сили работат…

Одредени домашни и странски сили и тајкуни…

Србија го враќа шахот во училиштата

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени денеска…

Петковиќ: Симболите на “голема Албанија” во Косово…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија,…

Сите средношколци во Србија ќе добијат 10.000…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…