Објавено на:

(Видео) Какво апсење? Путин го посети и Мариупол

t

Путин го посети и Мариупол, пренесуваат руските медиуми.

Рускиот претседател полета за Мариупол со хеликоптер, а потоа го возеше автомобилот низ неколку области на градот, застанувајќи, соопшти Кремљ.

На патувањето тој беше придружуван од вицепремиерот Хуснулин, со кого Путин разговараше за изградба на микрообласти, социјални и образовни установи и медицински установи.

Покрај тоа, Путин разговараше со граѓаните на микрообласта Невски и го испита крајбрежјето на Мариупол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин најави одговор за влезот на Финска…

Хелсинки немаше „неволји“ со Москва со години,…

Трамп: Бајден со политичкиот прогон врз мене…

Рускиот претседател претходно изјави дека обвинението за…

Путин: Русија ќе спречи какво било странско…

Русија ќе спречи какво било странско мешање…

Макрон е подготвен да го обнови дијалогот…

Доколку претседателот Путин има сериозни предлози и…

Путин: Најверојатно Американците го разнесоа гасоводот „Северен…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…