Објавено на:

(Видео) Каков мега хит: Бугарите снимија песна за бopбата на Новак Ѓоковиќ со Австралијците

t

Додека најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се бори против австралиските власти, доби неочекувана поддршка од соседството.

Бугарската музичка групат „Куку бенд“ отпеа песна посветена на Ѓоковиќ на приватната телевизија „7/8 ТВ“, под името: „Форхенд, бекхенд“ .

Оваа песна е преработка на хитот на Брена „Луда за тобом“, а во продолжение погледнете како изгледа се со преводот на песната.

„Австралија да биде напуштена,
корона вирусот да ја зарази цела…
Не го пуштате Ѓоковиќ да влезе во земјата,
го затворивте во хотел.
Абориџините не знаат ниту
за PCR и балканските гени.
Нека скокаат како колку што сакаат кенгурите,
Ѓоковиќ повторно ќе биде најдобар.

Рефрен:

Лудиот Ноле ги порази,
награден со балканска слава,
лудиот Новак мора да ги глуми,
а нема да се вакцинира.

Со плескавица и круша ракија
ќе го убие и омикронот и делтата,
а Новак Ѓоковиќ е со круната (бугарски – круна),
затоа што е – балканскиот крал!

Рефрен:

Лудиот Ноле ги победи,
награден е со балканска слава,
лудиот Новак мора да ги глуми,
а нема да се вакцинира“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…