Објавено на:

(Видео) Како Русија руши хеликоптер? Руското министерство за одбрана објави снимка како се употребуваат борбени хеликоптери

t

Руското Министерство за одбрана објави видео од употребата на борбени хеликоптери во Украина со резултатите од уништената опрема на крајот од видеото.

Руските воздушно-космички сили ја уништија тактичката група на 92-та бригада на вооружените сили на Украина.

Во реонот на селото Лебјажје, регионот Харков, руските воздушно-космички сили нападнаа мешана колона на Вооружените сили на Украина и единици на украинските нацисти од баталјонот за одбрана на терористите. По нападот, телата на загинатите борци биле пренесени во мртовечницата во Харков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што потпишаа Путин и Ким: Кој ја…

Договорот за сеопфатно стратешко партнерство што го…

Рускиот заменик МНР: Украина никогаш нема да…

Украина никогаш нема да влезе во Северноатлантската…

Путин: Русија се бори против децениска „хегемонистичка…

Русија се бори против децениска „хегемонистичка и…

Руските нуклеарни подморници испукаа „Калибри“ и „Гранит“…

Нуклеарните подморници Северодвинск и Орао од руската…

Русија потврди: И вториот авион А-50У е…

Московскиот суд издаде налог за апсење на…