Објавено на:

(Видео) Канадски свештеник уaпceн поради дpaконските Ковид мерки: Ги нарече полицajците „гecтапо“ – лeгна на земја за да се спpoтивстави

t

Пасторот Артур Павловски повторно беше уапсен од страна на канадските власти затоа што не ги почитувал драконските правила Ковид-19.

Видеото од апсењето во саботата навечер покажува половина дузина полицајци окако го апсат Павловски во Алберта Канада.

„Ти гестапо нацист! Павловски викаше додека падна на колена во знак на протест. „Ти си нацист, направи го тоа во нацистички стил“.

Еден од маскираните полицајци ги фрли рацете во фрустрација кон Павловски кој покажуваше граѓанска непослушност/

Неколку полицајци на крајот го однесоа Павловски до едно од нивните возила.

Ова се случува откако Павловски постигна голема судска победа против владата кога Апелациониот суд во Алберта ги отфрли бизарните санкции на владата против Павловски, принудувајќи го да прочита позитивна порака за вакцините против Ковид.

Свештеникот со полско потекло неколкупати стана вирален бидејќи ги пркоси наредбите за заклучување за затворање на неговата црква, понижувајќи ја полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија обвини маж за шпионажа во корист…

Во српскиот град Босилеград е уапсено лице…

Уапсен е таткото на Вања!

Обвинителството потврди дека е упасен Александар, татко…

Уапсен осомничен саботер за теpopистичкиот напад на…

Саботерот имал двојно руско-италијанско државјанство, бил регрутиран…

Американската држава Тексас го тужи Фајзер поради…

Фармацевтскиот гигант ја измами јавноста за ефикасноста…

Пукање во Канада: Пронајдени три безживотни тела…

Три лица загинаа, а две се ранети…