Објавено на:

(Видео) Кој последен се смее… Зеленски се изнасмеа на говорот на Путин, но што следуваше потоа?

t

Фејсбук профилот Кристијан Плотников објави видео на кое се гледа дека украинскиот претседател Зеленски се смее додека Владимир Путин зборува за време на некаков настан.

Од видеото може да се забележи дека присутна на настанот е и поранешната германска канцеларка Ангела Меркел, што значи дека видеото е снимено месеци пред почетокот на специјалната воена на Русија во Украина.

Дали видеото е вистинито или се работи за монтажа се уште не се знае.

Видете го видеото на следниот линк https://www.facebook.com/1473138810/videos/353983529948842

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија ѝ испрати на Украина нова воена…

Германија денеска испрати уште еден пакет воена…

Путин даде предлог ТРАЕН МИР, ама ако…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска, обраќајќи им…

Захарова: Варшава го гледа западниот дел на…

Официјална Варшава го гледа западниот дел на…

Унгарија нема да обучува украински војници –…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…