Објавено на:

(Видео) “Културно надополнување” во Германија: Престрелка на две групи мигранти во Хамбург, има мртви

t

На социјалните мрежи се појави видео од престрелка меѓу две групи мигранти во Хамбург, Германија.

Неколку лица се здобиле со прострелни рани и рани од ножеви. Има неколку смртни случаи. Се вели дека учествувале меѓу 80 и 100 луѓе.

Засега не се знае кои се овие мигранти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Целосно ќе се затвори “Северен тек 2”?…

Причината за падот на притисокот во гасоводот…

На кое дереџе дојде Германија? Безбедносните органи…

Германската федерална канцеларија за борба против криминалот…

Германија “по стапките” на Македонија: Огромно поскапување…

Сопствениците на печки на дрва или пелети…

Трамп: Германија наскоро би можела да престане…

Германија наскоро би можела да престане да…

Зеленски ја попари Германија: Можеби не сакаат…

Одбивањето на Берлин да го снабдува Киев…