Објавено на:

(Видео) “Културно надополнување” во Германија: Престрелка на две групи мигранти во Хамбург, има мртви

t

На социјалните мрежи се појави видео од престрелка меѓу две групи мигранти во Хамбург, Германија.

Неколку лица се здобиле со прострелни рани и рани од ножеви. Има неколку смртни случаи. Се вели дека учествувале меѓу 80 и 100 луѓе.

Засега не се знае кои се овие мигранти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бербок: Германија не може да прифати Кина…

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок денеска…

Зеленски удри по Шолц: Не ни дава…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски остро го критикуваше…

Двајца мртви и седум повредени по пукање…

Во пукотница рано утринава во бар во…

Инфлацијата во Германија се намали за дополнителни…

Инфлацијата во Германија дополнително се намали во…

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА: Повлечен дрес поради сличност…

Производителот на спортска опрема Адидас и Германскиот…