(Видео) Легенда: “Ај нека се тргне колата од таму, не можеме да искочиме” – Скопјанец прекина концерт оти му го блокирале влезот со автомобил

t

Пред два дена во паркот „Ибни Пајко“ во Скопје беше одржан џез концерт по повод Меѓународниот ден на џезот.

За време на концертот се случила комична ситуација, односно на сцената се качил револтиран граѓанин, кој ја прекинал изведбата и побарал од присутните да го тргнат автомобилот, кој му пречел за да излезе со неговиот автомобил.

-Ајде нека се тргне колата од таму, пред врата ја ставиле не можеме да искочиме, кажал граѓанинот на микрофонот.

Музичарите од бендот немале реакција на ваквиот потег и само продолжиле со својот настап.

Линк од видеото нна Фејсбук: https://www.facebook.com/naumeaux/videos/547506313720335/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…