(Видео) „МАКЕДОНИЈА Е СВЕТО ИМЕ“: Најмоќната реплика на славниот актер по кој од денес тагуваме

t

Македонскиот актер Митко Апостоловски почина денес на 67 годишна возраст.

Во својата богата кариера имаше значајни улоги кои како вечен траг ќе останат во нашата меморија.

Како богато наследство неговата работа ќе постои вечно во македонската култура.

Една од најпознатите негови улоги е таа во филмот „Трето полувреме“. Токму таму ја кажа својата најмоќна реплика: „МАКЕДОНИЈА Е СВЕТО ИМЕ БЕ, МАМЕТО ВАШЕ“!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

“Обединети за Македонија” за рамковната прослава: Со…

Како што велат оттаму, тие отсекогаш сметале…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…