Објавено на:

(Видео) Макрон повторно нападнат: Јадеше домати по глава

t

Францускиот претседател Емануел Макрон беше нападнат за време на посетата на градот Серж Понто во регионот на долината Оаза, северно од Париз. Макрон најверојатно бил цел на домат додека бил во посета на локалниот пазар.

Додека Макрон беше во обиколка на пазарот во Сергиус, што е негово прво појавување на јавно место по реизборот на претседателските избори, „проектил“ полета кон него и го удри.
Обезбедувањето прво го заштитило ставајќи му ги рацете на главата, а потоа отворајќи чадор.

„Посетата на Макрон кај Серхио беше одбележана од голема публика. Француската полиција едвај ја задржа толпата што се појави за време на посетата на Макрон, јавуваат француските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат Свети…

Свети Алексиј човек Божји Различни се патиштата…

Нови информации за состојбата на Папата Франциско…

Папата Франциско има респираторна инфекција и ќе…

Ќе се изненадите: Што треба да се…

Слабеењето никогаш не е лесен процес и…

Сенатот гласаше за укинување на правото на…

Сенатот денеска во двопартиска усогласеност гласаше за…

Доаѓаат Лазарова сабота, па Цветници: Што треба…

На 8 април е Лазарова сабота, еден…