(Видео) „Мамба засекогаш“: Новак ја посвети на Коби рекордната 24-та гранд-слем титула

t

Новак Ѓоковиќ и официјално е најдобриот тенисер на сите времиња откако успеа да стигне до рекордната 24-та гранд-слем титула. Тој во финалето на последниот гранд-слем турнир во сезоната славеше над Русинот, Данил Медведев со максимални 3-0, во сетови 6-3, 7-6 и 6-3.

По мечот најдобриот тенисер на сите времиња рекордната 24-та титула му ја посвети на својот пријател и еден од најдобрите кошаркари на сите времиња кој трагично го загуби животот во хеликоптерска несреќа – Коби Брајант, кој половина од својата кариера го носеше дресот со број 24.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…