Објавено на:

(Видео) МВР со детали за опожареното возило на патарина

t

На 23.07.2022 во 15.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на наплатна станица Гостивар настанал пожар во патничко возило „пежо 307“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Х.К.(27) од Република Турција, кое го изнајмил од рент- а –кар во Штип.

Пожарот бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица Гостивар и вработените од наплатната станица, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од ОВР Гостивар.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Науката е мотор на практиката- 45…

Министерот за внатрешни работи денеска во Струга…

Алкохол, дрога, малолетници – МВР со полни…

Ноќеска и рано утрово во временскиот период…

“Крв во алкохолот”: Тетовец фатен со 2,89…

Полициски службеници на СВР Тетово во текот…

Санкционирани 165 возачи во Скопје, најголем дел…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…