(Видео) Мицкоски: Немаме, ниту имаме, ниту ќе имаме нешто против внесување на Бугарите во Уставот

t

Мицкоски немал, ниту има, ниту ќе има против Бугарите да влезат во Уставот на Република Македонија. Ова не го измислил никој, ова е само цитирана изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во Алфа телевизија каде вели:

– „Како ВМРО-ДПМНЕ и јас лично, немавме, ниту имаме, ниту ќе имаме нешто против оној мал дел од бугарскиот народ да се најде во Преамбулата на Уставот. Тоа го зборував уште во јуни месец минатата година“.

Изјавите не му беа баш такви отсекогаш, а тоа можете да го погледнете и на видеото во продолжение:

А слушнете ја и последната изјава на Мицкоски.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Апасиев: Имаат „дил“ да го сменат…

На најголемиот христијански празник ДПМНЕ пушта дип-фејкови.…

Ристовски до ВМРО-ДПМНЕ: Погубен е граѓанскиот Устав…

Погубна е реториката  „народот на Македонија" наместо…

Каква трагедија: Најголемиот „борец“ за права на…

Само како трагедија може да се оквалфикува…

(Видео) Јакимовски од Гостивар: Сите кои поддржувате…

Претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“,…

Бугари уапсени во Грција поради измама со…

Семејство Бугари е уапсено во Грција поради…