(Видео) ,,Море сокол пие” oд 1000 Комитски грла

t

Навивачите на Вардар, популарните Комити ја спуштија завесата изминатиов викенд на домашен терен со победа над Тиквеш од 2:0.

Феноменалната полусезона на навивачи план, најголемата навивачката група во Македонија ја прослави со уште едно спектаклуларно издание. На трибините во Маџари, Комитите извадија уште една феноменална кореографија, а пред крајот на натпреварот запеаја и патриотски песни, мелем за душа на секој искрен Македонец.

Погледнете на линкот во продолжение дел од амбиентот.

https://www.facebook.com/reel/345314681572625

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец искршил стакла на банка во Аеродром

Вчера во 09:50 часот на подрачјето на…

(Фото) Од далеку многу, далеку од многу:…

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ имало околу 25.000…

Европската Унија издвои шест милијарди евра за…

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер…

АТЕНТАТ НА ВИСОК РУСКИ ФУНКЦИОНЕР: Го избоделе…

Гувернерот на областа Мурманск, Андреј Чибис е…

Ванковска: Сè ни одземаа, освен душата –…

Претседателскиот кандидат Билјана Ванковска, поддржана од партијата…