(Видео) Морничави сцени од Авганистан десетици села исчезнаа по страшниот земјотрес

t

Морничави сцени од Авганистан по страшниот земјотрес во кој за сега животите ги загубија повеќе од 2000 лица. На видеото се гледа како се копа во рушевините со голи раце за да се спаси живот повеќе. Десетици села се целосно уништени и исчезнаа од лицето на земјата во еден од најсмртоносните земјотреси кои го погодиле Авганистан последните сто години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…

Талибанците извршија јавна егзекуција на маж осуден…

Талибанците денеска извршија јавна егзекуција на маж…

Земјотрес утрово ја стресе Албанија

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според…

Земјотрес од 6 степени ја погоди Кина,…

Во разорниот земјотрес што денеска ја погоди…

Не е повеќе Авганистан најголем светски производител…

Според ОН, Мјанмар бележи значителен пораст на…