Објавено на:

(Видео) Моќно: Повеќе од 10.000 руки војници вежбаат за парадата по повод Денот на победата над фашизмот

t

На плоштадот Палас во Санкт Петербург се одржува проба пред Парадата на победата над фашизмот.

Во Москва денеска ќе се одржи и проба – во 22.00 часот по московско време ќе започнат 33 пешадиски свечени ешалони (повеќе од 10 илјади војници) и механизирана колона (131 примерок воена опрема).


Втората ноќна проба на воената парада на Црвениот плоштад ќе се одржи на 4 мај, а генералната проба на 7 мај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Целата ЕУ може да се соочи…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Лидер на руска партија предложи Калининград да…

Лидерот на руската политичка партија Праведна Русија…

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…