Објавено на:

(Видео) Надреални снимки од Украина: Руски војник им пали по една цигара на сите украински заробеници

t

Малкумина можеа да кажат дека предвиделе дека во 21 век ќе има конфликт во Европа од размери кој ги видовме денес по почетокот на руската инвазија.

Уште помалку некој пред 15-20 години би погодил дека во тој конфликт ќе учестуваат на две спротивставени страни Русија и Украина.

Русите полека, но сигурно напредуваат кон главниот град на Украина од сите правци, а соогласно она што можеме да го видиме и двете страни веќе располагаат со воени затвореници.

На снимката се гледа како руската војска ги третира украинските војници, снимките се надреални:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…