(Видео) Најнова вест: Фрли неколку бомби за време на општинска седница во Украина – над 20 лица се ранети, има и убиени!?

t

Активирани неколку бомби за време на седницата на општинскиот парламент во Украина.

Во регионот Закарпатија во Украина, советник активирал рачни бомби за време на состанок на локалниот совет.

Според медиумите, 26 лица се ранети, а бомбашот самоубиец е убиен. Пет лица се во тешка состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: СНС има историски највисок рејтинг од…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави…

Косово ќе испрати два пакети воена помош…

Косовскиот министер за одбрана Ејуп Маќедонци денеска…

Вучиќ смирува: Нема да има Трета светска…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

(Видео) Пендаровски му одговори на Мицкоски: Еве…

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва од Кичево…

Нападнат малолетник во Центар

На 05.04.2024 во 23:30 часот во СВР…