(Видео) Неочекуван потег на Абазовиќ – Видете што направи при средбата со демонстрантите

t

Необичен „инцидент“ се случи во Никшиќ, каде на локалната телевизија гостуваше црногорскиот вицепремиер и лидер на УРА, Дритан Абазовиќ, а во исто време во тој град почнаа демонстрациите против промената на власта и најавеното формирање малцинска влада. поддржан од Абазовиќ.


Група демонстранти, кои излегоа на протестот организиран од Демократска Црна Гора во Никшиќ, го чекаа Абазовиќ пред зградата на РТВ Никшиќ, каде што тој беше гостин.


Кога се појави Абазовиќ почнаа да скандираат „Предавство“ и „Парите ги зеде Дритане“.


Состанокот на Лиска заврши неочекувано, бидејќи Абазовиќ се приближи до група демонстранти и им скандираше и аплаудираше, објавено е на Фејсбук страницата на движењето УРА, објавија црногорските медиуми.

Погледнете го видеото на следниот линк:

https://www.facebook.com/watch/?v=503216607815858&t=0

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Абазовиќ со порака до Србија и Косово:…

Црногорскиот премиер, Дритан Абазовиќ, убиството на косовскиот…

Абазовиќ ги повика граѓаните на одговорност и…

Претседателот на црногорската Влада Дритан Абазовиќ стравува…

Премиерите на Црна Гора и Албанија едногласни:…

Премиерите на Црна Гора и Албанија, Дритан…

Абазовиќ ја прифати поканата на Зеленски да…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ ја прифати поканата…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…