Објавено на:

(Видео) Несериозно е неколку месеци пред почеток на грејната сезона е да се прават акробации од Владата со топловодната мрежа

t

Апсолутно е несериозно Владата да прави акробации со БЕГ и о греењето на два месеци пред почетокот на грејната сезона, вели градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во денешната епизода на Наше Скопје.

– Апсолутно Владата е надлежна за БЕГ и греењето, а апсолутно несериозно е во ова време,на два месеци пред почеток на грејната сезона да прави вакви акробации. Тоа го прави само некој кој нема друг излез.

Дали мислам дека треба да биде национален интерес, да сметам, не смее да се дава можност на приватни компании нешто што е од јавен интерес како што е греењето да оди во раце на приватници.

Премиерот кажа дека имаат решение, а што се однесува до ГЕС таму с еуште раководат кадрите кои беа составени порано, а мандатот на членовите сега истекува и сметам дека треба сериозно да се ревидира кој бил тау, дали има резултати од сработеното, зошто тоа претпријатие било креирано. Ако не ја исполни целта, нема зошто да постои, истакна Арсовска.

Следете ја емисијата во живо на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1050408489168009&notif_id=1655754559678813&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…