(Видео) Николоски: Почитувани пријатели, позади нас е една тешка година, но и година во којашто започнаа промените

t

Александар Николоски денеска на својот Фејсбук им ги честита новогодишните празници на граѓаните посакувајќи им поубава и повесела 2022 година.

-Почитувани пријатели, позади нас е една тешка година, но и година во којашто започнаа ПРОМЕНИТЕ!

Во следната година заедно со вас ќе ги довршиме промените. Доаѓа нова Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ којашто ќе ги реши здравствената и економската криза.Имајте поубава и повесела 2022 година вие и вашите семејства!

Погледнете ја мојата битка во текот на 2021 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обраќање на претседателот Пендаровски во Собранието на…

Претседателот Стево Пендаровски, утре, 19 декември 2023…

Се откажа обраќањето на Зеленски во романскиот…

Обраќањето на Зеленски во романскиот парламент кое…

Пендаровски им порача на Обединетите нации да…

Секоја година, во овој период, очите на…

Зеленски утре ќе се обрати пред пратениците…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, утре преку видеопорака…

“Турнејата” продолжува: Зеленски ќе се обрати пред…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски се очекува…