Објавено на:

(Видео) Новиот гаф му се удри од глава на Бајден: Ги нарече Ирците глупави па доби “шамар” од еден конгресмен

t

Бајден: „Можеби сум Ирец, но не сум глупав“ – „Шегата“ на Џо му се удри од глава.

Отворањето на говорот на денот на Свети Патрик со ирска шега можеби изгледаше како добра идеја – но Џо Бајден успеа да го преточи во навредлива изјава:


„Можеби сум Ирец, но не сум глупав“. Ирските функционери во просторијата, наводно, не реагирале, но барем некои послушно се насмеале на стариот стереотип што Бајден го искажал.

Републичкиот конгресмен Томас Маси зборуваше во името на многумина кога возврати: „Дали е точно едното тврдење?“ – со намера да праша дали Бајден е глупав.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шолц ја предупреди Британија: ЕУ ќе реагира…

Германскиот канцелар Олаф Шолц во понеделникот го…

Ирска му се приклучува на Британија: Пробно…

Илјадници работници во Ирска ќе работат четири…

(Видео) Новиот гаф му се удри од…

Бајден: „Можеби сум Ирец, но не сум…

(Видео) Бајден повторно одлета: Сите знаеме некој…

„Се обложувам дека секој знае некого некаде…

(Видео) Амеркански конгресмен: Зеленски е насилник –…

Републиканскиот конгресмен од Северна Каролина, Медисон Кауторн,…