Објавено на:

(Видео) Нов гаф на американскиот претседател: Бајден ја промаши годината

t

Џо Бајден повотрно е мета на исмејување бидејќи изгледаше некохерентно откако им кажа на Американците дека има „многу причини да се надеваат во 2020 година“ во обраќањето до нацијата емитувано во вторникот.

Монументалното промашување на претседателот Џо Бајден се случи за време на брифингот на тимот за одговор на СОВИД-19 емитуван од Белата куќа во кој тој ги повика Американците да се вакцинираат и им вети на своите граѓани дека е постигнат напредок во справувањето со вирусот.

Иако е оптимист, тој предупреди дека САД ќе забележат „континуиран пораст на случаите“, бидејќи нагласи колку е голема пренослива варијантата Омикрон.

Тој додаде колку „треба да се вакцинирате“ бидејќи ги предупреди 35-те милиони Американци кои се против вакцини дека прават грешка што не земаат вакцина.

“Нема оправдување! Нема оправдување за некој што е невакциниран!”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…