(Видео) Обезбедувањето на Ковачевски се заканило на новинар дека може да биде приведен за поставено прашање

t

Обезбедувањето на Димитар Ковачевски се заканило на новинар од Алфа ТВ дека може да биде приведен зошто му поставува прашање на премиерот.

-Утро со премиерот, плус подоцна во разговор порака од обезбедувањето на премиерот, дека за ваков потег сум можел да бидам приведен, пишува новинарот Матеја Петровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…

Пендаровски-Османи: Заеднички напори за стабилност во регионот

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Приштина, во…