(Видео) ОБИД ЗА КИДНАПИРАЊЕ НА ДВЕ ДЕЦА ОД УЧИЛИШТЕ ВО КАРБИНЦИ!

t

Обид за киднапирање на две деца е спречен утринава во ООУ „Страшо Пинџур“ во Карбинци….

Киднаперите дошле со возило “Голф” со скопски регистарски таблички, се обиделе насилно да ги внесат децата во возилото, но биле спречени од другите деца и персоналот. Во моментов инспектори од СВР Штип се на лице место, информира ТВ Стар.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшна статистика: Семејствата со помали деца најмасовно…

Бројот на лицата кои ја напуштаат Македонија…

УЖАС: 12-годишно момче застрела 2-годишно дете во…

Со куршум од воздушна пушка во Враца,…

Таткото на исчезнатиот Самоил: Се сомневаме дека…

Помина година дена од исчезнувањето на Самоил…

13-годишно девојче киднапирано и силувано од двајца…

Двајца мажи се уапсени под сомнение дека…

Ова е жената во која пукаше Албанец…

Триесетгодишната В.Ј. (30) од Велика Дренова е…