Објавено на:

(Видео) Објавена снимка од американскиот нaпaд во Кабул во кој беа yбиeни десет цивили од кои седум деца

t

Пентагон објави видео за следење на кое се гледа американскиот воздушен напад во кој загинаа 10 цивили во главниот град на Авганистан минатата година, едно од последните поглавја од дводецениската војна во Америка, објави РТ

Објавено од Њујорк Тајмс во средата, снимката го покажува моментот кога на 29 август 2021 година беа убиени авганистански хуманитарен работник и девет други цивилни лица, вклучително и седум деца.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американски генерал: САД треба да ја контролираат…

Генерал-полковник на Маринскиот корпус на војската на…

Саливaн: Нема недоразбирање меѓу САД и Израел,…

Американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливан…

Американскиот Конгрес го укина ексклузивното право на…

Конгресот синоќа одобри нацрт-закон според кој претседателот…

Пентагон вели дека мора да избира помеѓу…

Американското Министерство за одбрана вели дека наскоро…

Путин: Најверојатно Американците го разнесоа гасоводот „Северен…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…