(Видео) Ова не ви е митинг: Не се дозволуваат политички говори пред Собранието!

t

Демонстрантите пред собранието исвиркаа говорник поради политички говор.

Тие извикуваа “ова не ви е митинг” и не дозволија да се држат политички говори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе има ли кворум? По вчерашниот “амин”…

Собранието денес со почеток во 12 часот,…

Условни казни за седуммина кои признаа вина…

Пред судот од осумте обвинети за настаните…

Власта и опозицијата заеднички го поддржаа членството…

На собраниската Комисија за надворешна политика денеска…

(Фото) Македонците во Лондон до Макрон: Запри…

Македонската дијаспора во Лондон одржа протести пред…

Листа од поединечните гласови: Еве кој гласаше…

Денеска во Собранието на 81-та пленарна седница беа…