Објавено на:

(Видео) Откри воени тајни, ги навредуваше Франција и Германија и се согласи да и помогне на Украина за развој на нуклеарно оружје: Руските пранкери го мајтепеа британскиот министер – последиците се катастрофални

t

Британскиот министер за одбрана, Бен Волис беше жртва на руските пранкери, комичарите Владимир Кузнецов и Алексеј Столаров, во јавноста познати како Пранкерите Вован и Лексус.

Станува збор за истите пранкери кои на два пати го мајтапеа македонскиот премиер Зоран Заев, еднаш претставувајќи се како Грета Тунберг и како украинскиот претседател Петро Порошенко.

Во актуелната ситуација не е само проблематичен резилот туку и она што го развораше Волис со руските пранкери.

Тој пред целиот свет откри воени тајни, какво оружје Велика Британија испраќа во Украина итн.

Волис ги навреди партнерите во НАТО, Франција и Германија во разговорот со руските пранкери.

Но најстрашен е фактот што се согласи да и помогне на Украина да развие нуклеарно оружје.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што ќе изберат земјите од регионот –…

Дали да се грижиме за економскиот раст…

Евроњуз: Пет причини зошто Украина нема наскоро…

Киев реагираше на руската анексија на четири…

ЕВРОПА ПОВТОРНО НА МАКИ – птичјиот гриб…

Европа годинава ја доживува најлошата криза со…

Денес се празнува Светиот пророк Јона

Живееше повеќе од 800 години пред Христа.…

Сончево со мала до умерена облачност и…

Времето ќе биде сончево со мала до…