Објавено на:

(Видео) Пентагон испраќа оклопни транспортери М11 во Украина

t

Пентагон објави снимка од испраќање на оклопни транспортери М11 во Украина.

Исто така во светските медиуми се појави вест за наводно испраќање на ракетни системи „Мистрал“ од Норвешка во Киев.

Велика Британија испрати оклопни медицински возила за евакуација во Украина, а Данска планира да пренесе оклопни транспортери „Пирана III“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Повторно контра сите во ЕУ: Унгарија нема…

Унгарија не сака да испраќа муниција во…

Членките на ЕУ ќе ѝ испратат на…

Земјите од Европската Унија планираат да ѝ…