(Видео) Погледнете ја бламажата на Баерн од 5:1!

t

Актуелниот шампион, Баерн Минхен го доживеа најголемиот пораз во Бундеслигата во последните четири години. Вчера тимот предводен од тренерот Томас Тухел во 14. коло загуби на гости од Ајнтрахт Франкфурт со 5:1.

Последен пат тимот од Минхен загуби со таков резултат на 2 ноември 2019 година. За одбележување е тоа што тогаш токму Франкфурт ги победи со истиот резултат (1:5).

За Баварците ова беше прв пораз оваа сезона во Бундеслигата по 10 победи и 2 нерешени.

Воедно Баерн го забележа третиот пораз на сите турнири – претходно загубија од Лајпциг (0:3) во мечот за Суперкупот на Германија и од Сарбрикен (1:2) во Купот на Германија.

Баерн моментално е втор на табелата со три бода помалку од Баер Леверкузен. Ајнтрахт е седми со 21

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Сè ни одземаа, освен душата –…

Претседателскиот кандидат Билјана Ванковска, поддржана од партијата…

Жителите на Бор палат свеќи за малата…

Жителите на Бор вечерва палат свеќи и…

Пендаровски: Покажав дека сум претседател на сите

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во првиот…

Ултиматум на Бајден до Нетанјаху: Сменете ја…

Американскиот претседател Џо Бајден во текот на…

Доналд Трамп му порача на Израел што…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека…