Објавено на:

(Видео) Пожар во јужноафриканскиот парламент

t

Пожарникарите повеќе од шест часа за борат да го стават огнот под контрола. чадот од пожарот се гледаше на неколку километри околу зградата.

Засега нема информации за повредени или загинати. парламентот беше затворен поради празниците.


Првичните информации велат дека пожарот почнал во една од канцелариите на третиот кат, но сè уште не се познати причините.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дали влегувањето на Украина и Грузија во…

Хистеријата во медиумите за намерите на Русија…

Партиска реорганизација: Проширување на Извршниот комитет и…

ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе има нов состав на…

Пак ја заобиколи Македонија: Гугл вложува милијарда…

Ова вложување на компанијата ќе и донесе…

Москва го прошири списокот на луѓе од…

Москва одлучи да ја прошири листата на…

Мицкоски: Техничката влада беше целосно нефункционална и…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното…