(Видео) Политичар искрши гласачка кутија во Србија

t

Поранешниот функционер на движењето Двери денеска на референдумот во Србија искрши гласачка кутија.

Тој влезе на гласачкото место, го оствари своето право на глас и откако го пушти гласачкото ливче во кутијата, ја зема и ја удри од земја.

Потоа тој бил приведен и задржан на 48 часа. Од Обвинителството го потврдија случајот.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ГОЛ ВО 95. минута! Јовиќ ја спаси…

Фудбалската селекција на Србија го впиша првиот…

Официјално: Ѓоковиќ ќе настапи на Олимписките игри…

Сега и официјално е потврдено: Новак Ѓоковиќ…

„Фајненшл тајмс“: Србија го добива најголемиот рудник…

Српскиот претседател Александар Вучиќ се подготвува да ѝ…

Рускиот „Military Review“: Воениот баланс на Балканот…

Република Србија е загрижена за својата безбедност…

Благ пораст на цената на становите во…

Индексот на цените на становите РГЗ за…