(Видео) Политичар искрши гласачка кутија во Србија

t

Поранешниот функционер на движењето Двери денеска на референдумот во Србија искрши гласачка кутија.

Тој влезе на гласачкото место, го оствари своето право на глас и откако го пушти гласачкото ливче во кутијата, ја зема и ја удри од земја.

Потоа тој бил приведен и задржан на 48 часа. Од Обвинителството го потврдија случајот.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На сред терен запрело срцето на млад…

Српскиот интернационалец Драги Гудељ колабираше на сред…

Вучиќ ја продаде куќата: Америка ќе биде…

Србија успеа да го издржи притисокот од…

Србија најави најголема изложба на оружје и…

Минисерството за одбрана на Србија ќе организира…

Да не се повтори: На денешен ден…

На денешен ден пред 24 години почнаа…

Охридскиот договор падна на првиот тест: Српската…

Српска листа соопшти дека одлуката да не…