(Видео) ПорталХ: Зошто Тошковски „случајно“ беше во ненајавена посета на ПС Гази Баба?

t

Зошто Министерот за внатрешни работи беше во ненајавена посета токму во полициската станица каде што беше задржан новинарот на ПорталХ?

Дали е случајност присуството и на полицајците од полициска станица Петровец? Полициска станица која што го покрива и регионот во кој што спаѓа и Коњаре?

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска: Внатрешната контрола во МВР нарачана од…

„Овој случај не беше одолговлекуван, ниту се…

Продолжен притворот за осомничените за убиството на…

Продолжен притвор од 30 дена добија петмината…

Професорот Николовски: Ако не се открие мотивот…

Професорот за безбедност, Марјан Николовски на Универзитетот…

Докази за двете страшни убиства се записи…

Министерот за внатрешни работи во денешното „Само…

Спасовски: Откриени сторителите на двете убиства. Турција…

Ние впрочем, а и јавниот обвинител најави…