(Видео) Може ли Македонија да произведува тенкови?

t

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дозна името на првиот македонски дрон!

Министерката за надворешни работи на Македонија одговараше и на многу други интересни прашања на Инфомакс, а едно од оние кое беше најконкретно беше зошто Македонија не започне, или пак зошто досега не сме започнале со производство на наши – сопствени тенкови.

– Како одговори на ова интересно прашање министерката и останатите одговори, проследете ги само преку објективот на Инфомакс, ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…