(Видео) Прекината хуманитарната акција за семејството Николовски во кратовско, Александар објаснува зошто!

t

Хуманитарната акција за семејството Николовски од Кратово е прекината, соопшти Александар Ѓорѓиевски кој до денеска во хуманитарна акција ја реновираше куќата на семејството.

– Таткото е алкохоличар, ги пцуел и напаѓал мајсторите кои му ја реновираат куќата. Едниот човек овде има три деца, него го пцуел, а можеби мајсторот е позагрозен од овој човек ама отишил да му помогне, а ги оставил неговите деца дома, вели Ѓорѓиевски.

Тој раскажува за разговор со кумот на децата на семејството Николовски, кој уште од првиот ден на акцијата му кажал дека семејството не е сиромашно, туку мрзеливо, што го увидел и Александар кој сведочи дека ниту мајката ниту таткото никако не се грижеле за децата, а девојчето кое го гледавме во видеата објавени на социјалните мрежи често го малтретирало помалото братче кое има аутизам.

– Сме помогнале на многу луѓе, но некој овде да напаѓа и да не навредува, а сме дошле да ја реновираме куќата. Не се малку пари вложени таму, прво заменети се сите врати и прозорци со ПВЦ, но тука прекинуваме, истакна Ѓорѓиевски.

Целото видео од гостувањето на Александар Ѓорѓиевски на Телевизија M NET HD, погледнете го ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прекината хуманитарната акција за семејството Николовски…

Хуманитарната акција за семејството Николовски од Кратово…

Вечерва хуманитарни “Тешки муабети” со Филип Петровски:…

Не прошуштајте ја денешната епизода на Тешки…

(Видео) Филмска акција на МВР: Запленета дрога…

На 14.04.2023 полициски службеници од Одделот за…

Запленети половина тон тутун за наргиле и…

Во заедничка акција на инспектори од Секторот…

Голема акција на МВР во скопски угостителски…

На 23.10.2022 во временскиот период од 00.00…