(Видео) Претседателот на „Иван Михајлов“ открива како станал Бугарин: Не спиел два-три месеци!

t

Погледнето го интервјуто за БТВ на претседателот на бугарското здружение во Битола „Иван Михајлов“, Љупчо Георгиевски, за тоа како станал Бугарин.

– Тешко е да си Бугарин во Македонија. Ние не сме се родиле како Бугари во Македонија. И така, така читаш, едно два-три месеци не спиеш и ќе се разбудиш како Бугарин – вели Георгиевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…