(Видео) ПРОЛЕТЕН СНЕГ ВО ДЕЛЧЕВО!

t

на граничниот премин Делчево врне снег, а на социјалните мрежи се појавија видеа од пролетниот снег.

Промената на температурите беше најавена неколку недели претходно.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена неексплодирана граната во делчевско

На 17.05.2024 во 19.50 часот во Пoлициската…

(Видео) ПРОЛЕТЕН СНЕГ ВО ДЕЛЧЕВО!

на граничниот премин Делчево врне снег, а…

Трупа снег на Копаоник

На Копаоник се измерени три сантиметри снег,…

(Видео) СТРАШНО НЕВРЕМЕ во Словенија и Србија…

Невреме денеска имаше и во Словенија. Регистрирани…

Ништо од пролетта: Очекувајте снег на повисоките…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…