Објавено на:

(Видео) Пукање во универзитет во Америка, има жртви

t

Американската полиција влезе во кампусот на Универзитетот во Невада, во Лас Вегас по извештаите за пукање.

Колеџот објави на социјалните мрежи дека универзитетските полицајци реагирале на извештаите за пукање во кампусот.

Полициската управа во Лас Вегас соопшти дека „во овој момент има повеќе жртви“.

Се уште не е позната точната бројка на лица во кои било пукано или степенот на нивните повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Киев бара поддршка од Трамп: Тој треба…

Првиот човек на кабинетот на украинскиот претседател…

Помошта за Украина ќе причека: Американскиот Конгрес…

Гласањето во американскиот Конгрес за помош за…

(Видео) Трамп: Лично ќе го предупредев Путин…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека…

Ултиматум на Бајден до Нетанјаху: Сменете ја…

Американскиот претседател Џо Бајден во текот на…

(Видео) Марџори Тејлор Грин: САД го туркаат…

Спонзорирајќи ја Украина и водејќи прокси-војна против…