Објавено на:

(Видео) Путин го возменири светот: Рацете му се тресат неконтролирано – Дали има Паркинсонова болест или рак?

t

Снимка од Владимир Путин повторно ги разгоре сомнежите дека рускиот претедател има големи здравствени проблеми. Станува збор за видео кое се прошири во јавноста деновиве, а е направено при посетата на белорускиот претседател Александар Лукашенко во Кремљ во февруари.

Камерите го забележаа неконтролираното тресење на раката на Путин, пред да ја пружи за поздрав. Ова уште толку ги подгреа гласините дека има Паркинсонова болест или рак.

Неодамна беше објавено видео на кое се гледа како Путин ги гризе усните за време на црковната служба во неделата. Тоа видео дополнително ги поттикна тврдењата дека рускиот претседател боледува од некоја потешка болест.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин најави одговор за влезот на Финска…

Хелсинки немаше „неволји“ со Москва со години,…

Трамп: Бајден со политичкиот прогон врз мене…

Рускиот претседател претходно изјави дека обвинението за…

Путин: Русија ќе спречи какво било странско…

Русија ќе спречи какво било странско мешање…

Макрон е подготвен да го обнови дијалогот…

Доколку претседателот Путин има сериозни предлози и…

Путин: Најверојатно Американците го разнесоа гасоводот „Северен…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…