Објавено на:

(Видео) Путин се обрати до светот: Од утре се продава гас само во руски рубљи

t

Путин го одреди рокот за плаќање рубља за гас кој стапува на сила на 1 април

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се бара од „непријателските земји“ да го платат рускиот гас во рубљи.

Новиот закон диктира дека „непријателските земји“ мора да отворат сметки во руските банки и ќе стапи на сила на 1 април.

Сегашните договори за снабдување со гас ќе бидат прекинати доколку купувачите од „непријателските земји“ не ги исполнат новите услови за плаќање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Барди: Благодарам Македонијо! Добро да размислиме пред…

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди,…

Последен ден од референдумите во Украина: На…

На териториите на самопрогласените републики Луганск и…

Партиите тврдат: Владејачкото мнозинство и Владата се…

Партиите од владејачкото мнозинство тврдат дека нема…

Планетата спасена: Вселенското летало на НАСА успешно…

Американската вселенска агенција (НАСА) доцна синоќа со…

Независно судство: САД ја санкционираше шефицата на…

Шефицата на Обвинителството во Босна и Хергцеговина,…