Објавено на:

(Видео) Ракија не е за секого: Еве што и се случи на една австралиска манекенка кога проба за прв пат во живот

t

На оваа девојка ѝ се смеат сите оние коишто го виделе видеото на социјалните мрежи.

Австралиската манекенка Луси Џејд првпат во животот се соочила со ракија која прилично очекувано – ја „прегазила“.


Девојката не била подготвена на последиците од пијалакот кај кој содржината на алкохол може да надмине дури и 60 отсто (вообичаено изнесува 40 отсто), а покрај сето тоа таа имала и мала незгода – некој ја следел со камера и го снимал нејзиното однесување.

Благодарение на таа личност, корисниците на ТикТок добро се насмеале, па во описот на видеото дознале дека Луси малку се „заиграла“ со семејството на својот сакан.

„Доколку госпоѓата не е Европјанка, не ѝ дозволувајте да пие ракија со вашето семејство цел ден“, напишала и открила дека седум часа се дружела со „бабата“ и пијалакот кој ја „лекува душата“.

@lucie_jaid

Lucky my man was in the shed working on cars otherwise he would’ve seen how off chops I was after 7 hours with baba 😰 🤣

♬ original sound – LUCIE JAID 🤘🏼👽

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…