Објавено на:

(Видео) Редици пред продавниците во Атина: Грчката влада го ограничи купувањето на брашно и путер!

t

Редици пред продавници во грчката престолнина откако грчката влада воведе ограничувања за купување путер и брашно.

Антируските санкции доведоа до зголемување на цените на храната и зголемена побарувачка.

Во исто време, цените на горивата не престануваат да растат, што ја комплицираше логистиката и синџирите на снабдување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На денешен ден: Македонците и Грците се…

Драмското востание е кренато на 29 септември…

Некој си бара беља? Турција ја обвинува…

Беспилотните летала на турските вооружени сили снимија…

Машала: Странските туристи во Грција годинава оставиле…

Летото во Грција годинава, може да се…

Грчките служби спречија пренесување на кокаин од…

„Kланот „Америка“ е најдолговечниот, веројатно најмоќниот, но…

По Бугарија и Грција, Бектеши сега ќе…

Денеска Македонија и Бугарија не успеаја да…