(Видео) Речиси 300 казни за возачите и пешаците

t

Во текот на вчерашниот ден (18.02.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 289 возачи. Од нив 21 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 175 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 114 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Возило падна во Крива река, загинаа две…

Две лица загинаа вчера во сообраќајна несреќа.…

Осумгодишно девојче од Охрид со тешка сколиоза…

Осумгодишно неподвижно девојче од Охрид со тешка…

ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА, двајца се во стабилна…

Едно лице загина, двајца се во стабилна…

Сообраќајни прописи во Грција на кои македонските…

Многумина летово ќе заминат на одмор во…

МВР со детали за трагедијата во Стајковци:…

Денеска во 12.30 во СВР Скопје било…