Објавено на:

(Видео) Роналдо даде четири гола на еден натпревар во Саудиска Арабија

t

Ал Наср со 4-0 победи на гостувањето кај Ал Вехда во меч од првата лига на Саудиска Арабија, Кристијано Роналдо ги постигна сите голови на овој натпревар.

Роналдо почна да го прави тоа што Саудијците го очекуваа од него, Португалецот имаше свое шоу на денешниот меч за Ал Наср.

Постигна вкупно четири гола, два во првото и два во второто полувреме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Го прашаа Ибрахимовиќ, кој е подобар, Меси…

Златан Ибрахимовиќ, легендата на Милан и консултант…

(Видео) Kaрлеуша се запозна со Георгина на…

Јелена Карлеуша и Ѓорџина Родригез се запознаа…

Вереницата на Роналдо со шокантно тврдење: Ни…

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се…

(Видео) Роналдо даде четири гола на еден…

Ал Наср со 4-0 победи на гостувањето…

За петтиот роденден на близнаците Ева и…

Поминаа речиси два месеци откако Кристијано Роналдо…