Објавено на:

(Видео) Русите вријат – Нашиот татко Бандера! Еве како се воспитуваат украинските младинци

t

„Нашиот татко – Бандера. На социјалните мрежи се појави видео со „патриотско“ воспитување на украинската младина.

На видеото може да се слушне песна за Бандера, а дел од младите го употребуваат и нацистичкиот поздрав на Хитлер.

Постоење на нацизам во Украина е главната причина за специјалната воена операција на Русија во Украина, во неколку наврати повторија руските власти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како македонски политичари: Русија и Украина меѓусебно…

Киев и Москва денеска повторно меѓусебно се…

Француски колумнист ги нарече властите аматери и…

Со воведувањето антируски санкции Европа се погоди…

Кисинџер: САД се на работ на војна…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер (99)…

Подољак: Преговори со Русија би значеле пораз…

„Денешните преговори со Русија би значеле само…

Тие не се “непријатели” како нас: Гаспром…

Руската енергетска компанија „Газпром“ го зголеми протокот…