Објавено на:

(Видео) Руските алигатори направија попара во околината на Киев

t

Најновото видео кое го објави руската армија ја прикажува ефикасноста на руските хеликоптери во Украина, поточно во околината на Киев.

На видеото се гледа хеликоптер К-52 попознат под својот прекар алигатор.

Според видеото авијацијата на руската армија ги чисти шумите во близина на Киев од украинската армија

Нападнатите единици на вооружените сили на Украина се наоѓаат во шумите кај Гостомел и на источниот брег на реката Ирпен во близина на Киев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Болно, болно, болно… Газел со нога три…

Oсновното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Бугарија ги повикува нејзините државјани во најскоро…

Во врска со комплицираната ситуација, Министерството за…

Се јави и “македонскиот Бугарин” Митрев: Примитивизам…

„Покажавме примитивизам и во какво болно општество…

Токио бара извинување од Москва за апсењето…

Јапонскиот министер за надворешни работи Јошимаса Хајаши…

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…